Franchising

Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zincirlerinden biri olan Popeyes®, lezzetli ve kaliteli ürünlerini Türkiye genelinde 300’ü aşkın Popeyes® restoranı ile misafirlerine sunmaktadır. Özel soslarda marine edilen ve her biri ayrı lezzet barındıran ürünleri ile tüketicilerin en sevdiği seçenekleri bir araya getiren Popeyes®, franchise almak isteyen yatırımcıların ilgi odağında yer alıyor. Popeyes® franchise koşulları, markanın Master Franchise yetkisine sahip olan TAB Gıda tarafından belirleniyor. TAB Gıda franchise sisteminin gerekliliklerini yerine getiren girişimciler Popeyes® franchise başvuru süreçlerini tamamlayarak kârlı olduğu kadar prestij de sunan bir işletmenin sahibi olabiliyor.

Popeyes® Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

Popeyes® Türkiye franchise ağı içerisinde yer almak isteyen girişimcilerin öncelikli olarak TAB Gıda franchise şartlarını incelemesi gerekiyor. Koşulları yerine getiren girişimciler Popeyes® resmi internet sitesinde yer alan Popeyes® franchise başvuru formunu doldurması bekleniyor. Formun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması önemli, aksi durumda başvurular değerlendirmeye alınmıyor.

Yapılan başvurular TAB Gıda yetkilileri tarafından titizlikle inceleniyor ve kriterleri karşılayan girişimcilerle görüşme süreci başlıyor. Popeyes® franchise sözleşmesi imzalanmasının ardından seçilen franchisee adayı TAB Gıda tarafından yürütülen eğitim süreçlerine katılarak işletmeci olma hakkı kazanıyor. Lisans alan yatırımcı restoran yönetimini farklı bir işletmeci ile birlikte de yürütebiliyor.

Popeyes® Franchise Koşulları

Dünya genelindeki 25 ayrı ülkede 2600’ü aşkın restoranı ile tavuksever tüketicilerle buluşan Popeyes® restoran yatırımcılığı yapmak isteyen girişimcilere kârlı ve yüksek prestijli fırsatlar sunuyor. TAB Gıda franchise koşulları hem girişimcilerin başarısını hem de markanın imajını korumayı hedefleyen bir dizi unsurdan oluşuyor.

Popeyes® franchise şartları arasında en önemlilerinden biri yatırımcıların hem marka yatırım bedelini hem de aylık net ciro üzerinden hesaplanan royalty fee ödemelerini yapabiliyor olması. Yatırımcıların markanın sürdürülebilir başarılar elde etmesi adına talep edilen bu ücretlerle yatırımcılar kendi işlerinin geliştirilmesini de sağlıyor. Popeyes® franchise bedeli 400.000 USD+KDV’den başlıyor.

Her ne kadar yatırım sermayesine sahip olmak Popeyes® franchise alabilmek için önemli bir koşul olsa da tek başına yeterli değil. TAB Gıda Popeyes® franchise işletmesini üstlenecek girişimcilerin başarılı bir kariyere sahip olması, TAB Gıda tarafından düzenlenen eğitimlere katılması ve Popeyes® franchise fiziksel koşullarını karşılayan lokasyonu sağlaması beklenmektedir.


Popeyes® Franchising Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Popeyes® Türkiye Franchise Nasıl Alınır?

TAB Food Investments (TFI) Popeyes® markasının Türkiye’de Master Franchise unvanı ile tüm lisans haklarına sahiptir. Popeyes® franchise almak isteyenlerin TAB Gıda Popeyes® franchise koşulları hakkında bilgi sahibi olmaları ve ön başvuru formu doldurmaları gereklidir.

Popeyes® franchise başvurusu yapıldıktan sonra başvurular TAB Gıda yetkilileri tarafından değerlendirilir ve Popeyes® franchise şartları karşılandığı takdirde yatırımcılarla görüşme süreci başlatılır.

2. Popeyes® Franchise Bedeli Ne Kadar?

Popeyes® franchise yatırım bedeli 400.000 USD+KDV’den başlamaktadır. Yatırım bedeline ek olarak aylık net ciro üzerinden %13 royalty fee bedeli alınmaktadır.

3. Popeyes® Franchise Süresi Ne Kadar?

TAB Gıda tarafından Sub franchisee’lere verilen Popeyes® franchise süresi 10 yıldır.

4. Popeyes® Franchise Restoran Fiziksel Koşulları Nelerdir?

Popeyes® franchise restoranlar için tercih edilecek mekânların spesifik özelliklere sahip olması gerekiyor. Girişimciler tarafından belirlenen lokasyonlar TAB Gıda yetkililerince değerlendiriliyor ve uygun bulunması halinde kiralanıyor. Bulunacak mekânın işlek, yoğun yaya ve araç trafiğinin bulunduğu merkezlerde olması; binanın giriş katında bulunması gerekiyor. Giriş katı alanı en az 120 m2, toplam alan ise en az 300 m2 olma kriterini karşılamalı. Her katın tavan yüksekliği minimum 2.90 metre, ön cephe genişliğinin ise minimum 6.5 metre olması isteniyor. Yatırım maliyetleri dahil olmak üzere gerekli Popeyes® franchise şartları sağlandığında TAB Gıda franchise sözleşmesi yapılabiliyor.

5. Popeyes® Franchising Verilen Şehirler

Popeyes®, Türkiye’de 300’ü aşkın restoranla faaliyetlerini sürdürmektedir. Popeyes® İstanbul franchise işletme sayısının diğer illere oranla belirgin bir üstünlüğü bulunsa da Popeyes® Ankara franchise işletmeleri ve Popeyes® İzmir franchise işletmelerinin sayısı da giderek artmaktadır. Üstelik bu artış ülkedeki diğer illerde de görülmekte ve Popeyes® kalitesi daha fazla tavuk sever ile buluşmaktadır.

Üniversite öğrenci popülasyonunun fazla olduğu lokasyonlarda açılan Popeyes® Antalya franchise ve Popeyes® Bursa franchise gibi işletmeler, yatırımcılarına prestijli ve yüksek kârlı bir fırsat sunması açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.

 

Sorularınız:

Bilgi ve başvurularınız için Popeyes® Türkiye web sitesini inceleyebilir,  (0212) 310 66 00 numaralı telefondan ulaşabilir ya da  franchise@tabgida.com.tr mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TAB Gıda Franchise | Popeyes Franchise | TAB Food Investments (TFI) Popeyes Türkiye

FRANCHISING ÖN BAŞVURU FORMU